Семінар

01.11.2016 11:08
Печать PDF

Семінар директорів народних музеїв 

Всім відомо, що музеї вбачають своїм головним завданням збереження музейних колекцій та надання культурно-освітніх послуг населенню. Але мало кому відомо, що наш музей є єдиним в області центром з надання методичної допомоги у створенні музейних експозицій. З 24 по 29 жовтня на базі Житомирського обласного краєзнавчого музею спільно з Обласним центром підвищення кваліфікації працівників культури, співробітниками відділу досліджень об’єктів культурної  спадщини та методичної роботи з музеями було організовано проведення семінару «Роль музеїв у формуванні національної свідомості та забезпечення духовної єдності поколінь» для директорів народних музеїв.

 В ході навчання учасники семінару мали змогу ознайомитися з теоретичними та практичними рекомендаціями, інструкціями по музеєзнавству, обліку фондів, збереженню колекцій, підготовкою пояснювальних матеріалів до експозиційної роботи, побудовою музейної експозиції на основі архівних документів та археологічних знахідок, про роль традицій і обрядів у формуванні національної свідомості молоді та стародавню кераміку на прикладі пам’яток археології Житомира.

У залах краєзнавчого музею завідуючою історичним відділом Родічевою О.В. проводилися практичні заняття «Комплектування фондів і створення експозиції по темі «Україна в умовах антитерористичної операції та російської збройної агресії». Заняття по темі «Традиції музею історії села у формуванні національної свідомості українців» проходило в музеї історії села Кодня . Насиченою на позитивні враження виявилася середа – учасники семінару відвідали музей Трипільської культури у с. Трипілля Київської області та  музей імені Івана Гончара в  Києві. Найбільш емоційні заходи проходили у четвер. Це презентація збірки поезії «Зерна» директора народного музею енергетики ВАТ «Житомиробленерго» Людмили Камерон та відвідини творчої майстерні скульптора, Народного художника України Василя Фещенка.

 

По закінченню відбувся круглий стіл, на якому учасники ділилися своїми враженнями, досвідом та обговорювали нагальні проблеми галузі.

  

 
  , .