Щоденник

14.11.2016 20:54
Печать PDF

ІЗ ЩОДЕННИКА ЖИТОМИРСЬКОЇ АРХЕОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ (м. Житомир)

23 жовтня, неділя

Продовжені роботи на шурфі № 3. До робіт долучилася старший викладач історичного факультету Житомирського Державного університету ім. Івана Франка М.В. Хададова. Шурф розкопано до рівня материка, здійснено зачистку, зроблені креслення стратиграфічного розрізу і фотофіксацію. У північній стінці на фоні темно-жовтого лесового ґрунту чітко спостерігалися сліди заповнення давнього об’єкту. У викидах ґрунту знайдено срібну монету польського карбування XVII ст. – солід, уламок керамічної люльки, залізний ключ та ковані цвяхи. Роботи на шурфі були завершені.

 Продовжені роботи на шурфі № 4. Під час розчистки зафіксовані сліди майже зруйнованого напівокруглого склепіння підвальної частини будівлі. Здійснено обміри, у тому числі цегли, складені креслення, зроблено фотофіксацію об’єкту. Роботи на шурфі завершено. Запропоновано будівлю законсервувати і в наступному році продовжити її дослідження.

 

Продовжені роботи на шурфі № 6. Заглибилися ще на 1 штик, біля східної стінки закладено зондаж ще на 2 штика. У верхніх прошарках на глибині 1 – 1,5 м виявлено рештки кам’яного фундаменту з рештками цегли, який по діагоналі з південного сходу на північний захід перерізав шурф. Трохи нижче фундаменту на глибині 1,6 – 1,9 м зафіксовані сліди пожежі, шар ґрунту був густо насичений вугликами. Стратиграфія надзвичайно цікава, нагадує багатошаровий пиріг. У розрізі південної стінки шурфа зафіксовано багато прошарків різних кольорів і потужності насичених різними матеріалами від сучасності до періоду розвинутого та пізнього середньовіччя. Насамкінець здійснено зачистку об’єкту і стратиграфічного розрізу, складено креслення, зроблено фотофіксацію шурфа.

 Культурні нашарування в  шурфі  № 3 та рештки заглибленого в лесовий ґрунт об’єкту

 

 

 Учасники Житомирської археологічної експедиції під час досліджень на Замковій площі (зліва-направо: М.В. Хададова, А.В. Петраускас, О.О. Тарабукін)

 

 

Шурф № 4 

 

 Роботи на шурфі № 4: 1 – А.В. Петраускас обстежує цегляну кладку, 2 – рештки цегляного склепіння підвальної частини будівлі

 

Шурф № 6: 1 – частина фундаменту, можливо, житлової будівлі, 2 – культурні нашарування 

 

 

11.11.2016 р.

О.О. Тарабукін - старший науковий співробітник відділу досліджень об'єктів культурної спадщини та науково-методичної роботи з музеями

 
  , .