Щоденник

21.11.2016 18:50
Печать PDF

ІЗ ЩОДЕННИКА ЖИТОМИРСЬКОЇ АРХЕОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ
(м. Житомир)

05 листопада, субота


Продовжені роботи на шурфі № 9, заглибилися до рівня материка. А.В. Петраускас зачистив дно і стінки. Згодом складено креслення, опис, здійснено фотофіксацію. У розрізі південної стінки чітко спостерігалися рештки заглибленого у материк об’єкту. Під час розкопок знайдені фрагменти глиняного посуду і залізний ніж періоду Київської Русі та уламки посуду доби пізнього середньовіччя. 

 Паралельно, під керівництвом М.М. Іевлева, продовжені роботи на шурфі № 10. До робіт долучилися громадський активіст Віктор Потапенко та житомирянин Олександр Мінаєв. Заглибилися на декілька штиків. Дослідження на цій ділянці викликали неабиякий інтерес місцевих мешканців і перехожих, які до пізнього вечора спостерігали за розкопками. Шурф був розкопаний до глибини 1 – 1,10 м. Виявлено ряд цікавих знахідок, серед яких фрагменти глиняного посуду і уламок залізного ножа давньоруського часу, фрагменти глиняного і скляного посуду, пічних кахлів доби пізнього середньовіччя та нового часу, уламки тютюнової люльки XVII – XVIII ст., свинцеві кулі, уламки залізних шлаків і точило. У східній стінці шурфа Олександр Мінаєв знайшов майже ціле залізне вістря до стріли. 

Розпочато роботи на шурфі № 11. Проведено зачистку дна і стінок шурфа. У розрізі західної стінки спостерігалися сліди заглибленого у темно-жовтий материковий лесовий ґрунт об’єкту. Під час робіт знайдені фрагменти глиняного посуду давньоруського часу, фрагменти глиняного і скляного посуду XVI – ХІХ ст. та кістки тварин. Проведено попередню фотофіксацію. Оскільки стемніло усі роботи було припинено.

 

 А.В. Петраускас здійснює зачистку шурфа № 9, складає креслення і опис культурних нашарувань

 

 Культурні нашарування, фотофіксація та знахідки виявлені під час розкопок шурфа № 9

 

Шурф № 10: 1 - роботи під керівництвом М.М. Іевлева, 2-3 - знахідки

 

Інтерес до знахідок в шурфі № 10 проявляють не тільки вчені і перехожі, але й наші менші брати

 

 Шурф № 11: 1 – зачистка дна і стін, 2 – культурні нашарування, 3 - знахідки

 

 

 

 

 

16.11.2016 р. 

Олександр Тарабукін - старший науковий співробітник відділу досліджень обєктів культурної спадщини і науково-методичної роботи з музеями, археолог

 
  , .