Щоденник

21.11.2016 19:21
Печать PDF

ІЗ ЩОДЕННИКА ЖИТОМИРСЬКОЇ АРХЕОЛОГІЧНОЇ ЕКСПЕДИЦІЇ 
(м. Житомир)

06 листопада, неділя

Продовжені роботи на шурфі № 11. Зроблена додаткова зачистка, складено креслення і опис, здійснено фотофіксацію. Роботи на шурфі повністю завершені.
Паралельно розпочато роботи на шурфі № 12. Ґрунт змішаний, густо насичений кістками тварин, печини, уламками цегли, каміння, фрагментами глиняного і скляного посуду. На глибині 0,9 – 1 м знайдено крем’яний скребок. Нижче, після прошарку темно-коричневого кольору, ґрунт став темнішим, майже чорним, густо насичений вугликами. Згодом роботи продовжив Андрій Петраускас. Під час розкопок у культурному шарі було знайдено фрагменти глиняного посуду періоду Київської Русі і, можливо більш раннього часу, а також післямонгольської доби і окремі залізні вироби. Шурф розкопано до більш світлішого, очевидно, предматерикового шару. 

 Після завершення робіт на шурфі № 11 Андрій розпочав роботи на шурфі № 13. До нього приєдналися Олександр Мінаєв та Віктор Потапенко. На глибині 0,80 м виявлені сліди пожежі – прошарок потужністю до 10 см насичений вугіллям і частково обгорілими дерев’яними плахами. Ще нижче, на глибині 1,10 м, по всій площі шурфа виявлено кам’яну вимостку. Під час розкопок знайдено велику кількість фрагментів глиняного посуду доби пізнього середньовіччя і нового часу, уламки пічних кахлів, залізні вироби і мідні монети. 

Продовжені роботи на шурфі № 10. Зачищені стінки і дно. На глибині 1,60 м виявлено материковий темно-жовтий лесовий ґрунт, на фоні якого чітко виділялися сліди давнього об’єкту. Складено креслення, опис, здійснено фотофіксацію. Роботи на шурфі повністю завершені. 
Як стемніло усі роботи були припинені.

 

 Роботи на шурфі № 11: остаточна зачистка, складення креслення і опис нашарувань

 

Шурф № 12: 1 – місце закладення, 2 – шурф глибиною 1-1,10 м, 3 – продовження розкопок, 4 – знахідки

 

Продовження робіт на шурфі № 10, зачистка і фотофіксація 

 

 Шурф № 10: 1 – культурні нашарування і сліди давнього обєкту, 2-4 – знахідки

 

Роботи на шурфі № 13: 1 – розбір камяної вимостки і зачистка дна, 2-3 – знахідки виявлені до рівня камяної вимостки

 

 

 

 

 

 

19.11.2016 р. 

Олександр Тарабукін - старший науковий співробітник відділу досліджень обєктів культурної спадщини і науково-методичної роботи з музеями, археолог

 
  , .