Науково-освітні заходи

Печать PDF

Науково-освітні заходи

Центральне приміщення:

      1. Для дошкільнят, для учнів 1-4 класів:

 • вікторини на базі пересувних виставок "Хата моя біленькая" і "Чим хата має, тим і приймає" з використанням прислів'їв, приказок, загадок.

      2. Цикл уроків українознавства (для учнів 1-11 класів):

 • українська національна символіка (прапор, герб, гімн);

 • народно-поетичні символи України;

 • житомирське Полісся - літописна, древлянська земля (поселення і житло, господарські забудови);

 • поліська вишивка (види рушників, зразки вишивок);

 • народний одяг поліщуків кін. ХІХ - поч. ХХ ст.;

 • головні убори, взуття поліщуків. Прикраси;

 • промисли та ремесла;

 • їжа та харчування (повсякденні і постові страви);

 • обрядові страви.

      3. Інтерактивний новорічний ранок "Зима йде - свята веде"(розповідь про традиції і звичаї, пов'язані зі святкуванням Нового року та Різдва у ХХ столітті (для дошкільнят, учнів 1-11 класів))

      4. Музейні уроки історії, пам'яті, мужності та слави (для учнів 7-11 класів, студентів).

      5. Музейні зустрічі (для учнів 5-11 класів, студентів.

      6. Екологічні вечори (для учнів 5-11 класів, студентів):

 • "Вода ти і є життя" (до Всесвітнього дня води);

 • "Земля - наш дім" (до Всесвітнього дня Землі);

 • "Бережіть травинку і тваринку" (до Міжнародного дня захисту тварин) для учнів 4-9 класів).

      7. Цикл усних журналів "Магія кристалів" (для учнів, студентів, дорослих):

 • диковинки в світі каміння (кристали-гіганти, каміння і рослини-дендрити);

 • лікувальна райдуга каміння або кам'яна кольорова терапія;

 • самоцвіти Волинського родовища;

 • житомирське каміння в монументальних спорудах світу.

       8. Музейне заняття. Музейний етикет для учнів 1-11 класів.

Попередні замовлення приймаються за телефонами: (0412) 47-49-24, (0412) 47-26-04.

     9Грибний клуб 'Веселка'(Веселка звичайна - на Поліссі лікувальний гриб. В народі його називають Панною, Панною-Ганною, Панною-димною).

В 2007 році на виставці живих грибів в музеї природи, зібралась група допитливих грибників, які хотіли знати про гриби більше, ніж про це розповідалось на виставці. так було створено музейний клуб грибників, перед членами якого з самого початку було поставлено чітке завдання, сформована ідея і концепція: дослідження і вивчення етномікології Житомирського Полісся,одного з мало вивчених збиральницьких промислів наших пращурів. Музейний клуб став благодатним середовищем, в якому учасники цього просвітницького проекту перетворились з пасивних слухачів в інтерактивних учасників музейної ініціативи. Вони стали безпосередніми дослідниками, носіями і збирачами інформації, активними учасниками засідань клубу, виставок живих грибів, які музей організовував впродовж останніх років. Клуб об'єднав людей різних вікових груп: від школярів старших класів, людей середнього віку до пенсіонерів.

Нелегким і було завдання керівника клубу - Л.Г. Журавської: удосконалення знань з мікології, ознайомлення з набутками світової фунготерапії, а головне збір інформації і вивчення матеріалу з етномікології. В цьому якраз клуб став головним помічником. Члени клубу розповсюдили і заповнили біля п'ятисот анкет "Грибний промисел поліщуків". Кожне із запропонованих інтерактивних занять супроводжувалось оригінальними знахідками самих грибників, відеофільмами, тематичними заняттями, фотоілюстративним матеріалом і науковими виставками живих грибів, які клуб проводив щороку у вересні-жовтні.

На рахунку клубу біля сотні грибних походів, сім наукових виставок живих грибів. В енциклопедії народної медицини, виданої Національною Академією наук України, вміщено більше 150 рецептів лікування грибами, зібраних членами грибного клубу. В 2007 році у Всеукраїнській газеті "Народний лікар" було започатковано сторінку "У пошуках грибного царства", де публікувались наші знахідки і дослідження, спостереження і досвід лікування грибами членів клубу. Роботою клубу цікавляться засоби масової інформації: протягом останніх років було підготовлено десятки радіо і телепередач, з виставки "Трутові гриби Житомирського Полісся" було відзнято науково-популярний телефільм "Про лікувальні і харчові властивості трутових грибів". Підготовлено і опубліковано в науковому збірнику статтю "Гриби - їжа і ліки поліщуків", видана книга про лікувальні і їстівні властивості грибів. Сьогодні в музейному клубі 52 чоловіки. Тематика занять ускладнюється, урізноманітнюється завдяки ініціативі самих клубників, тому існуємо і розвиваємося. 

 


 

Всіх бажаючих запрошуємо до нашого клубу: третя середа кожного місяця о 15.00 год, Обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича.

За подробицями звертатись за телефоном:  (0412) 47-49-24, 0507720741 Людмила Григорівна Журавська.

 

 
 , .